Апостиль, легалізація, і витребування документів
Послуга     


Термін виконання 

   Вартість
АПОСТИЛЬ в Міністерстві закордонних справ і Міністерстві Юстиції


5 робочих дні
2 робочих дні
450,00 грн.
500,00 грн.
АПОСТИЛЬ в Міністерстві науки і освіти


Дипломи нового зразка
Дипломи старого зразка
10 днів — 500 грн.
2 дні — 700 грн.
20 днів — 700 грн.
АПОСТИЛЬ на установчих документах для компаній (статут, установчий договір, ліцензія, дозвіл)Під запит
ЛЕГАЛІЗАЦІЯ в Головному управлінні юстиції м. Києва та в Управлінні юстиції Київської області
3 робочих дні
2 робочих дні
200 грн.
240 грн.
ЛЕГАЛІЗАЦІЯ в Управлінні юстиції інших областей України

3-5 робочих дні350 грн.
ЛЕГАЛІЗАЦІЯ в Посольствах іноземних держав

Бразилія, Єгипет, Канада, Катар, Ліван, ОАЕ,Під запит
ВИТРЕБУВАННЯ довідки про несудимість


4-5 робочих дні
2 робочих дні
1 робочий дні
500 грн.
700 грн.
800 грн.
ВИТРЕБУВАННЯ свідоцтв про народження, шлюб, в органах РАГС в м. Києві

Під запитПід запит
ВИТРЕБУВАННЯ медичної довідки 082-о 


Під запитПід запит


Існує два види оформлення документів:

 1. Проставлення штампа «Апостиль»
 2. Легалізація (МІН'ЮСТ, МЗС, консульство)


Давайте розберемося що означають ці терміни і як діяти для отримання цих вимог:

 1. Застосовується або апостилювання, або легалізація. Все просто. Є список країн, для яких ставиться Апостиль.
 2. Апостиль - це міжнародний штамп, який ставиться для підтвердження справжності підпису та печатки на документі.
 3. Апостиль проставляється на документах, які потрібно подати в інстанції іншої країни (всі країни-учасниці Гаазької конвенції, Данії, ОАЕ, Лівії, Канади, Бразилії та деяких інших країн. Для цих країн застосовується процедура легалізації.)


Хто в Україні проставляє апостиль?


Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України про надання повноважень на проставлення апостилю, апостиль проставляється:


 1. Міністерством освіти і науки - на офіційних документах, які стосуються сфери освіти і науки. Наприклад, це дипломи про освіту, сертифікати про присвоєння вчених звань, атестати, довідки з навчальних закладів, навчальні плани та інші.

  Відзначимо окремо, як на практиці виглядає апостиль Вашого диплома:

  1-й крок - апостилювання оригіналу в Міністерстві Освіти і наук України;

  2-й крок - переклад документа на потрібну мову;

  3-й крок - нотаріальне засвідчення перекладу;

  4-й крок - проставляється апостиль на перекладах в Мін'юсті України.


 2. Міністерством юстиції України - на судових, нотаріальних документах, і документах, які видаються органами юстиції. Це можуть бути свідоцтва та довідки, видані органами РАЦС, документи, видані або засвідчені нотаріусами, судові рішення та довідки, різні нотаріальні копії, складені у нотаріуса.
 3. Міністерство закордонних справ - на довідках, виданих архівними установами України, довідках про стан здоров'я (за умови їх посвідчення гербовою печаткою обласного управління охорони здоров'я), довідках, виданих органами МВС України.


Цікаво, що у органів, проставляється апостиль, повинні бути зразки всіх печаток і підписів, які потрібно завірити.


Що таке подвійний і одинарний апостиль?


Для прикладу візьмемо документ "заява". На оригіналі зазначеної заяви Міністерством юстиції України проставляється апостиль, після чого робиться переклад, який засвідчується нотаріусом і подається для проставлення апостиля знову до Міністерства юстиції України. Це подвійна процедура проставлення апостиля, яка потрібна багатьма державами - учасницями Конвенції, зокрема Голландією, Португалією, Францією, Швейцарією, Данією, Норвегією та іншими державами.

У той же час "заяви" призначених для використання, наприклад, на території США, досить проставлення апостиля лише на оригіналі цих документів. У цьому випадку апостиль ставиться на оригіналі документа, після чого до засвідченої в установленому порядку копії документа підшивається переклад, який засвідчується нотаріусом. Це одинарна процедура проставлення апостиля.

Буває, що в залежності від мети оформлення документів, після одинарного апостиля документи необхідно подавати в посольство тієї країни, на території якої ці документи будуть використовуватися.


Апостиль не проставляється:

 1. На документах, виданих не на території України
 2. Адміністративних документах, що мають пряме відношення до комерційних або митних операцій;
 3. Оригіналах офіційних документів, виданих установами колишніх союзних республік у складі СРСР, виданих після 1991 року.Легалізація - це приведення документів у легальну форму, яка відповідає законодавству іноземної держави і визнається державними органами цієї держави.

Легалізація документів потрібна практично завжди, коли документ необхідно представити в офіційні органи іншої держави, - документ, виданий, наприклад, на території Україні, має юридичну силу тільки на території України, де його можна повноцінно використовувати, але для його надання офіційним органам іншої країни буде потрібно легалізація.


Консульська легалізація може робитися для оригіналів, і для нотаріально завірених копій документів.

Види документів:

 1. Особисті (свідоцтва про народження, смерті, укладення та розірвання шлюбу, дипломи, атестати, заяви, дозволи та ін.);
 2. Документи юридичних осіб (статути, установчі договори, свідоцтва про реєстрацію, взяття на облік та ін.).

Даний вид легалізації здійснюється в органах Міністерства юстиції України, Міністерстві закордонних справ України, а потім в консульстві країни призначення на території України. Тільки після проходження всіх трьох етапів документ повністю готовий для надання офіційним органам країни призначення.


Міністерство закордонних справ легалізує наступні документи:


 1. Оригінали офіційних документів нового українського зразка, видані органами реєстрації актів цивільного стану, засвідчені обласним управлінням юстиції в тій області, міським управлінням юстиції для міст Києва, Центральним та Лівобережним РАЦС м. Києва;
 2. Довідки, видані органами МВС;
 3. Оригінали медичних довідок;
 4. Оригінали довідок, які видаються іноземними Посольствами на території України іноземним громадянам, які укладають шлюб на території України (така довідка подається у РАЦС для оформлення шлюбу).


Міністерство юстиції легалізує наступні документи:


 1. оригінали документів, виданих нотаріусами і судами;
 2. нотаріальні копії, переклади та інші документи, засвідчені або видані державними, приватними нотаріусами (нотаріальні копії, нотаріальні переклади, довідки про місце проживання після нотаріального засвідчення відповідно копії до оригіналу).

Після легалізації документів в МІН'ЮСТ, МЗС України, офіційні документи повинні бути засвідчені в дипломатичному представництві тієї країни, де вони будуть використовуватися (наприклад, якщо документи оформляються для Італії чи будь-якого іншого держави не прийняв Конвенцію 1961 року, що то після легалізації в МЗС і МІН'ЮСТ їх необхідно легалізувати в відповідному Консульстві держави).

МЗС України не легалізує документи, видані на території інших іноземних держав.


Процес легалізації можна розділити за документами на 2 варіанти:


1 варіант - легалізація документів в обласному чи міському управлінні юстиції, потім в МЗС, після чого робиться переклад документа на потрібну мову і нотаріально посвідчуються (всі документи, видані органами РАЦС).


2 варіант - робиться нотаріальна копія документа, ця копія легалізується в Мін'юсті, МЗС, після чого робиться переклад документа на потрібну мову і нотаріально посвідчується.

Зверніть увагу, що в першому випадку документи легалізуються в оригіналі, а в другому випадку - у вигляді нотаріальної копії.


Ми працюємо для Вас вже більше 10 років

Зворотній звязок