Цікави факти про мови


Найпоширеніша мова


У світі існує понад 7 000 мов! На деяких з них говорять всього-то декілька людей, а іншими користується більша частина земної кулі. Найбільш поширеними є всього 40 мов з такої величезної кількості. Крім того, говорячи про мови, ми не можемо проігнорувати ті, що вже зникли з лиця землі, а також ті, які людина розробила штучно для різних цілей.


Мовні сім'ї світуСкладно скласти топ-п'ять або топ-десять, коли мова заходить про мови, так як мови - складні комплексні структури, і дуже складно ранжувати їх за якоюсь одною ознакою. Якщо ми говоримо про мову з найбільшою кількістю слів, чи вважати окремо слова всіх діалектів, які складають цю мову? А якщо ми говоримо про найбільший алфавіт, то, як в цю класифікацію вмістити мови з писемністю? Тому в цій статті ми без зайвих порівнянь розповімо вам про мови-рекордсмени, кожної в своїй ніші.


Мови з найбільшою кількістю слів


Цей показник не такий простий, як здається. Дійсно, наприклад, в тій мові, яку ми знаємо як китайська, величезна кількість діалектів. Якщо врахувати всі діалектні слова, то китайська мова поб'є всіх інших претендентів. Але є проблема - цим ніхто і ніколи не займався.


Офіційні словники Китаю містять тільки слова державного діалекту, загальновживаною на всій території Піднебесної. Так само справа йде і з іншими діалектізірованнимі мовами. Тому найпростішим способом визначити переможця стало банальнім порівнянням товщини словників.Таким чином, офіційно мовою з найбільшою кількістю слів стала англійська мова -Вебстерський і Оксфордський словники містять 450 і 500 тисяч словникових статей відповідно. Для порівняння, найбільший словник слів російської мови - Великий академічний словник / ВАС /, виданий в 1970 році, - містить 131 тисячу словникових статей. Більш сучасні словники - Ожегов, Ушаков - пропонують читачеві 57-85 тисяч словникових статей.


Найповніший на даний момент словник китайської мови - Ханьюй Дацзидянь / Великий словник китайських ієрогліфів / - містить 54 тисячі словникових статей. З них найбільш вживаними в сучасній китайській мові вважаються 6-8 тисяч. Найменший словник - в мові таки-таки. Він має у своєму розпорядженні всього 340 словами. Ця мова вживається в Сурінамі і є однією з діалектів креольської.


Найпоширеніші мови в світі


У цій номінації за перше місце сперечаються два претенденти: китайська та англійська мови. Китайську мову вважають рідною близько 1.2 мільярда людей. В даному випадку мова йде про державний загальноприйнятій діалект Путунхуа. Ще близько 300 млн. людей які володіють нею як другою мовою.
Англійська ж мова, хоч і є рідною для 500 млн людей, поширена на земній кулі найширше. Англійською мовою володіє близько мільярда людей. Таким чином, сукупна кількість носіїв обох мов становить приблизно 1.5 мільярда.


Поширення в світі офіційної англійської мови


Що стосується найменш розповсюджених мов, то тут ситуація набагато складніше. Справа в тому, що на даний момент зникаючими вважаються близько 400 мов по всьому світу. Деякі з них втратили своїх носіїв, залишивши тільки письмові матеріали, інші, навпаки, ніколи не мали писемності, і зараз на них розмовляє тільки кілька старих.


Найбільший алфавіт


У мовах світу в принципі досить одноманітні набори букв. Найпоширеніші алфавітні системи - це кирилиця і латиниця, вони використовуються в найбільшій кількості мов, найчастіше обростаючи умляутами або, навпаки, втрачаючи окремі літери.


Ми працюємо для Вас вже більше 10 років

Зворотній звязок